hediyepatlayan kutu

SON DAKİKA

Adal “Başbuğ Alparslan Türkeş’i rahmet ve özlemle anıyoruz”

Bu haber 03 Nisan 2019 - 23:36 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay İl Başkanı Murat Adal, Alparslan Türkeş’in 4 Nisan 1997’de vefatının 22. yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay İl Başkanı Murat Adal, Alparslan Türkeş’in 4 Nisan 1997’de vefatının 22. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda;  Türkeş’in; Türk Milletinin yetiştirdiği en büyük Devlet Adamlarından biri olduğunu belirtti.

Başkan Adal, yayınladığı mesajında; “Türk Milletinin yetiştirdiği en önemli devlet adamlarından biri olan Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebedi âleme intikalinin yıl dönümünde O’nun fikirlerinin ne kadar değerli olduğunu her geçen gün çok daha iyi anlıyoruz.” dedi. Öngörü ve ufkunun ne kadar engin olduğu, kendi vizyonuyla birleştiren Başbuğ Alparslan Türkeş’in devlet ve siyaset hayatında benimsediği ideal, ülkü ve erdem gibi üstün değerleriyle her zaman millete mal olmuş tarihi bir şahsiyet olduğunu belirten Adal, “Merhum Alparslan Türkeş, hayatı boyunca verdiği mesajlarla Türk siyasetine yön vermiş, Türk Milleti’ne ve Türk Dünyası’na hizmet etmiş; Devletin selameti, milletin bekası, Cumhuriyetin ebediyete kadar yaşayabilmesi için her türlü fedakârlığa göğüs germiş bir Devlet adamıdır.” dedi.

TÜRK DÜNYASININ BİLGE LİDERİ

Alparslan Türkeş’in sadece bir siyaset adamı değil, aynı zamanda gerçek bir vatan sevdalısı, Türk Milleti ve Devleti’ne olan bağlılığı ile Türk siyasetinde yeri zor doldurulacak büyük bir devlet adamı olduğunu dile getiren Başkan Adal “Alparslan Türkeş Türk siyasetinin daima aranan, yakın geçmişteki Türk Siyasi hayatında denge noktasında olmuş, fikirlerine başvurulan Bilge bir insan olarak şartlar ne olursa olsun önce ‘Ülkem, Devletim, Milletim’ diyen bir anlayışa sahipti. Bağbuğ’un ileri görüşlülüğü, birleştirici, uzlaşmacı, barışçı, yapıcı, rejimin korunması ve güçlendirilmesi yolundaki siyaseti sayesinde birçok kriz ortamından çıkılmış, huzura kavuşulmuştur. Geniş ufku, Milletine karşı olan derin sevgisi ve muhabbeti Başbuğ’u bütün Türk Dünyasının bilge lideri haline getirmiştir. Başbuğ Alparslan Türkeş’in en büyük ideallerinden birisi olan, Türk Devlet ve Topluluklarının kardeşlik, dostluk, birlik, dirlik, işbirliği ortamında birleşmeleri için iddialarını, özlemlerini Türk Dünyasına ulaştıran kişiliktir.” ifadelerini kullanarak Türkeş’i ebediyete intikalinin 22. yıldönümünde rahmetle anarak mesajını şöyle sürdürdü:

MEKÂNI CENNET, RUHU ŞAD OLSUN

Başbuğ Alparslan Türkeş, geleceğimizin teminatı ve sahibi olan Türk Gençliğine daima özel bir önem vermiş; Gençliğimizin, Türk töresinin ve İslam ahlakının güzelliklerini tanıması ve benimsemesi doğrultusunda, gelecek nesiller için çalışan, Türk Milletinin yetiştirdiği en büyük Devlet Adamlarından biri olmuştur. Toplumun düştüğü manevi boşluğun tehlikelerini, toplumsal huzurun ahlaklı ve dürüst insanlarla doldurulabileceğini her fırsatta dile getirmiştir. ‘ Bayrak inmez, Ezan dinmez, Vatan bölünmez’ diyerek “tek devlet, tek bayrak,  tek dil” ülküsünü savunan; Verdiği demokrasi mücadelesi her geçen gün daha iyi anlaşılan Başbuğ Alparslan Türkeş’i ebediyete intikalinin 22. yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Mekânı Cennet, Ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.