Vatan bize yâr olsun diye diriliş vaktidir

Cumhur İttifakı tüm Türkiye’nin geleceğini hazırlayan en büyük adımlardan sadece biridir.

Ve Cumhur İttifakı iridir.Diridir..!

Zaten bunun alt yapıları milletimiz tarafından atılmıştı. Sadece imza atmak ve İttifakı oluşturmak liderlere kalmıştı.

Cumhur ittifakının ilk nüvesini 15 Temmuz’da görmüştük.

Ne yapmıştık. Vatan uğrunda, Bayrak uğrunda Şehadet şerbetini içmek için hep birlikte meydanlara çıkıp kardeşliğimizi perçinlemiş ve büyük bir Kurtuluş mücadelesi vermiştik vermeye devam ediyoruz…!

Cumhur İttifakı Milli ve Yerlidir.

Türkiye 15 Temmuz’dan bu yana iç ve dış kuşatılmışlık içindedir.

Ülkesini seven, devletinin bağımsızlığını herşeyin üstünde tutan ve Milletin Bekasından Devletin Ebed Müddet olmasından yana olan Cumhur İttifakıdır.

Başı bozuk yaylarda minicik bedenlere kurşun sıkanlar ve bunları kukla gibi yönetenler adının sözde Millet İttifakı olarak adlandırıldığı ve Cumhur’un karşısında tüm dünya ile birleşen bu siyasi partiler hüsran ve hatta hıyanet içindedir.

Ne demişti Kemal Atatürk “Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler.”

Millet ittifakı tamda işin burasında kendisini iktidar olarak görmekte ve seçimle işbaşında olan iktidara karşı tehditler savurmakta ve hatta bunu denemektedir.

Gezi olaylarında olduğu gibi, 17-25 Aralık’ta olduğu gibi, 15 Temmuz’da olduğu gibi, Kur saldırıları ile olduğu gibi, patates ve soğanla tehdit ettiği gibi.

Vatanım olmadıktan sonra neyin önemi var ki beyim. Vatan yoksa patates 5 kuruş olsa biber bedava olsa neye yarar..!

Yine Mustafa Kemal’in şu sözlerini ilk defa oy kullanacak gençlere özellikle hatırlatmak istiyorum . “İşte bu ahvâl ve şerait içinde dahi, vazifen;” TÜRK İSTİKLÂL VE CUMHURİYETİNİ KURTARMAKTIR! “

Tamda buradayız ve sırf bunun için Cumhurun yanında olmalıyız. Cumhurun yanında yer alanların tek derdi .

Vatandır. Devlettir. Bayraktır. Millettir. Ezandır..!

Ve Cumhurun yanında olanlar sağ duyu ile bekamızı korumak için can siper olarak çalışmaktadır.

Cumhurbaşkanı sıfatı ile Atatürk şöyle seslenir . “Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.”

Şimdi bu söz tam yerine oturmuştur.

Değerli seçmenler şu sözleri iyice aklımıza sokalım “İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. “

Bunlar şuanda yaşanan olaylardır.

Mart’ın sonu bahar değildir.

Bahar Vatandır.

Bahar Bayraktır.

Bahar Devlettir.

Bahar ezandır.

Arkadaşlar, derman ve muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

Büyük şair Sefai şöyle anlatıyor bayrak sevdasını:

Bayrak yere düşerken

Alkışlayan piçleri

Kahredecek Türk milleti

Destek veren güçleri

Susmayın ey milletim

Bayraksızda ar olmaz

Susar ise yiğitler

Vatan bize yar olmaz..!

Vatan bize yâr olsun diye diriliş vaktidir.

Küslük , kırgınlık bunlar kişilerle alakalıdır. Mesele kişi değil devlettir. Bunun üzerine yazacak bir kitap bile oluşturabilirim. Lakin bazen bir söz devlet yıkar bir söz devlet kurar bilinci ile oylarımızı oyunu bozmaktan yana, devletten yana, bayraktan yana, ezandan yana kullanarak tüm dünyaya Türk’ün zaferini gösterip düşmana korku dosta güven verelim..! Selam ve dua ile

Fatih As
Fatih Asfatihas571@hotmail.com

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.